MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Infra teploměr a emisivita

Infračervené teploměry jsou v poslední dekádě opravdu populární. Pomyslná úroveň poměru výkonnosti a ceny byla již překročena i v očích skupiny zákazníků, která pokládá za nejdůležitější právě tento parametr. Výrobci tuto skutečnost následně využili tak, že jsou dnes v nabídce různé specializované infra teploměry, např. infra teploměr pro měření teploty lidského těla. Různé specializace na jednu stranu umožnily dále snížit cenu těchto přístrojů, na druhé straně v přístroji zmizely funkce, které nejsou pro danou specializaci potřebné. Proto pokud chcete zakoupit přístroj pro širší využití, je nutné se lépe seznámit s jeho parametry - mezi prvními vašimi otázkami by určitě neměla chybět věta: "Má infra teploměr nastavitelnou emisivitu?".

V našem testu jsme se zabývali infra teploměrem AX-7510, který v naší nabídce měřících přístrojů patřil mezi první a máme s ním proto bohaté zkušenosti. Za velmi přijatelnou cenu získáte optiku se slušnými parametry - na každých 12cm se průměr měřené plochy objektu zvětší o 1cm. To dává celkem slušné možnosti měření i na větší vzdálenosti. Ocenění zaslouží i dobře podsvícený displej, který lze pro případ požadavku na prodloužení životnosti baterie vypnout. Emisivita je samozřejmě nastavitelná. Abychom byli schopni emisvitu nastavit přesně dle vlastností měřeného objektu a měřili tak jeho teplotu s co nejmenší chybou, použili jsme pro její kalibraci termoelektrický teploměr SB6-RN1 připojený k zobrazovači UD3-AB4. Pokud měříte teplotu objektu, jehož emisivita je známá, nemusíte ji samozřejmě tímto způsobem zjišťovat. Více informací se již dozvíte v následujícím videu nebo na našem youtube kanálu ZDE.

<< ZPĚT <<>> Nabídka Infra teploměrů >>