MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Úvod » Měřiče tepla

Impulsní měřiče tepla

Kalorimetry nebo-li měřiče tepla slouží pro sledování spotřeby tepla v obytných, soukromých, veřejných, výrobních a skladovacích prostorech. Obecně všude tam, kde má z ekonomického hlediska smysl měřit spotřebu a kalkulovat s cenou za vytápění. Ještě před výběrem konkrétního typu kalorimetru je nutné si dobře rozmyslet, zda-li chcete měřené hodnoty odečítat přímo v místě odběru nebo je přenášet na internet - k získání informací o aktuální spotřebě tepla vám pak bude stačit počítač nebo telefon. Pokud se rozhodnete pro druhou modernější variantu, jste tu správně. Všechny naše nabízené kalorimetry mají impulsní výstup, pomocí kterého je možné realizovat dálkový odečet nebo například rychle získat informaci o poruše vytápění a ochránit tak nemovitost před zamrznutím nebo naopak před vysokými náklady za vytápění. Základní rozlišitelnost dálkového odečtu je 1MJ spotřebovaného tepla na 1 impuls.

Otevřete průvodce systému SensorFor a objevte nové možnosti využití.
Nechte se inspirovat. Prohlédněte si typické referenční instalace.
Vyzkoušejte si volně přístupné DEMO (username a password je demo11).
To konkurence nemá! Impulsní kalorimetry za velmi výhodné ceny.
Ještě máte nějaké dotazy? Rádi Vám pomůžeme! Volejte: 606 347 135


Zboží v akci
 

Výstup:
Typ výstupu:
Převodní poměr:
Typ:
Závit:
Výrobce:
Měřič tepla PU1-CH1 1/2", pulsní výstup
Cena před slevou 3 587 Kč

cena 2 987 Kč (129 EUR)

img


Měřič tepla PU1-CH1 3/4", pulsní výstup
Cena před slevou 3 896 Kč

cena 3 296 Kč (143 EUR)

img

Moduly pro vyčítání spotřeby z impulsních
elektroměrů, vodoměru, plynoměrů a kalorimetrů

Název integračního modulu Počet impulsních měřičů Počet pozic v rozvaděči
1-tarifní 2-tarifní
SC5-IG1
1 0 0
SB5-IG1
1 2 0
SD5-IG1
0 1 1
SE5-IG1
1 2 2
SE5-IG2
2 3 3
SE5-IG3
8 0 3
SF5-IG1
11 0 4
SF5-IG2
1 5 4

 

Sledujte spotřebu tepla!

Měření a sledování příkonu, výkonu a spotřeby je v dnešní době jednou z nejdůležitějších hospodářských činností, která vede k úsporám finančních zdrojů. Právě proto je i pro nás toto odvětví vlajkovou lodí systému SensorFor a jedním z hlavních hnacích motorů jeho neustálého vylepšování z pohledu nových matematických funkcí nad měřenými daty a následné vizualizace. Přijďte si k nám vyzkoušet referenční systém "Voda" nebo poznat referenční systém "Wattmetr" a seznámit se s možnostmi systému SensorFor v oblasti měření energií.


 

Jak dostat měřiče tepla na internet?

Impulsy na výstupu kalorimetru lze vyčítat a ukládat v modulech SC5-IG1, SD5-IG1 a SE5-IG1. Aktuální spotřebu tepla je možné v reálném čase přenášet na internet pomocí ethernetové brány NT3-AB4. Pokud není v místě kalorimetru přítomen ethernetový kabel, lze použít WiFi bránu WF3-AB4. Varianty ethernetové a WiFi brány na DIN lištu jsou NT3-DN4 a WF3-DN4. Přítomnost měřených hodnot na internetu umožňuje sledovat aktuální spotřebu tepla přímo na notebooku, tabletu nebo mobilním telefonu bez nutnosti jezdit osobně na místo spotřeby.