MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Detektor kouře

Kouřový detektor patří mezi základní technické prvky k ochraně majetku a lidského zdraví. Pro společnost zabývající se mimo jiné zabezpečovací technikou je tedy téměř poviností mít takové detektory v nabídce. My je samozřejmě máme a proto jsme se Vám jeden z nich rozhodli ukázat blíže. Jedná se o kouřový detektor JB-S01 pracující na fotoelektrickém principu, který je založen na sledování změn parametrů světelného paprsku při průchodu referenčním prostorem. Velkou výhodou proti chemickým typům detektorů je menší spotřeba energie, což může být zejména v případě bateriového napájení rozhodujícím faktorem výběru kouřového detektoru.

V našem testu jsme se zaměřili zejména na vytvoření co nejreálnějších podmínek. Různé testery a "vyvolávače" kouře jsou samozřejmě na trhu k dispizici, ale vždy se jedná jen o simulaci skutečných podmínek v testovaném prostředí. Proto jsme se rozhodli založit skutečný požár ve vymezeném prostoru a právě do něho umístili kouřový detektor. I když se nám oheň ze začátku nepatrně vymknul z ruky, rychlým zásahem se nakonec tento test povedlo dovést do zdárného konce. Pokud máte zájem i o další zajímavosti z našeho testu, rozhodně si spusťte následující video nebo se podívejte na náš youtube kanál ZDE.

<< ZPĚT <<>> Nabídka detektorů plynu >>