MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Laboratorní zdroj MPS-3003S

Zdroj MPS-3003S patří v našem sortimentu laboratorních zdrojů mezi ty dražší kousky, ale za více peněz dostanete i více "muziky". Pokud hledáte zdroj s nízkým výstupním šumem, je typ MPS-3003S opravdu dobrá volba. My sami se o tom přesvědčujeme den co den již po dobu osmi let. Proto jsme se rozhodli použít pro představení tohoto typu zdroje přímo náš 8 let starý kus. Pro ověření výstupního zvlnění jsme ke zdroji připojili TRUE RMS voltmetr, který měřil střídavou složku napětí s rozlišením 10nV. Nutno říci, že i po osmi letech je šum na výstupu v předepsaném rozsahu výrobce a jeho ustálená efektivní hodnota při testu vždy klesnula pod 1mV (při změně nastavení napětí nebo proudu voltmetr samozřejmě zobrazuje přechodovou složku a tak musíme vyčkat na ustálenou hodnotu "než zdroj doreguluje").

Po krátkém představení zdroje jsme provedli názornou ukázku nastavení napětí a proudu v napěťovém a proudovém režimu. Výrobce deklaruje maximální hodnoty napětí a proudu na 30V a 3A, ale zdroj má samozřejmě v nastavení určitou rezervu. V případě našeho konkrétního typu to je 31,6V a 3,11A. Další zajímavostí je, že regulace jemným napěťovým knoflíkem je cca 2x citlivější než jemným proudovým knoflíkem. V absolutních hodnotách nastavuje jemný napěťový knoflík napětí v rozpětí 2,8V a jemný proudový knoflík v rozpětí 140mA. Zbývající části napěťového a proudového rozsahu samozřejmě pokrývají hrubé regulační knoflíky. Kdo se chce dozvědět více, nechť se podívá na následující video nebo na náš youtube kanál ZDE.

<< ZPĚT <<>> Nabídka laboratorních zdrojů >>