MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Test pájecí stanice ZD-932

Pájecí stanice ZD-932 se stala již po několika měsících prodeje doslova fenoménem. Důvodem je zejména to, že na jedné straně se snaží svoji funkcionalitou dosáhnout na firemní profi pájecí stanice, na druhé straně si ZD-932 mužete pořídit za zlomek ceny těchto profi stanic (viz. například páječky značky Solomon). Každopádně ještě pořád platí, že pokud to s pájením myslíte vážně, měli by jste si pořídit páječku s keramickým topným tělesem - a ZD932 ho má! Oceníte pak nejen delší životnost tělesa (pokud pájíte několik hodin do měsíce, pak ji máte téměř nadoživotí), ale i lepší přenos tepla z topného tělesa na hrot páječky, což se projeví na menší časové prodlevě při zvýšení nastavené teploty páječky.

V rámci našeho videotestu jsme měřili dobu zahřátí hrotu páječky na 200°C (odpovídá přibližně teplotě tavení pájky Sn60Pb40) a dobu zahřátí na 300°C (odpovídá základní pracovní teplotě pájení). První teploty bylo dosaženo přibliženě za 2 a ¼ minuty, druhé za 4 a ½ minuty. Výsledky měření jsou přijatelné a to zejména s přihlédnutím k cenové kategorii této páječky. Pokud máte ve firmě nebo doma rychlejší páječku, napište nám Vámi naměřené hodnoty, určitě je zveřejníme pro porovnání:). Více informací o pájecí stanici ZD932 se už dozvíte v následujícím videu nebo na našem youtube kanálu ZDE.

<< ZPĚT <<>> Nabídka páječek >>