MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Test magnetického zámku

Magnetické zámky představují již mnoho let trend, kterým se ubírá technika v oblasti ochrany osob a majetku. Důvod je prostý, magnetické zámky jsou jednoduše ovladatelné elektrickým signálem a dveře nebo vrata je tak možné ovládat i vzdáleně z odlehlého místa a to buď manuálně, automatizovaně (jako reakce na nějaký podnět) nebo časově (například dveře v nočních hodinách se samočinně zamykají). V dnešní době magnetické zámky nabírají druhý dech a to hlavně z důvodu pokroku v miniaturizací jednotlivých komponent, kdy je možné konstruovat zámky všech možných typů s nízkou spotřebou a za přijatelnou cenu.

Pro náš test jsme vybrali magnetický zámek SM-280, který je obdobou zámku SM-60, proti němu má však vyšší přídržnou sílu a výstup, který nám dává informaci o zamčení/odemčení a zavření/otevření dveří. Ověřili jsme napájecí proud zamčeného zámku, který je správně pod hranicí maximální hodnoty udávané výrobcem. Dále jsme otestovali výstup zámku, v několika provozních stavech, kdy jsme schopni nejen detekovat, zda-li je zámek zamčený nebo odemčený, ale i zda jsou dveře i skutečně zavřené. Vyzkoušeli jsme i v praxi velmi často využívaný režim, kdy se zámek zamkne při otevřených dveřích a uzamknutí proběhne až současně se zavřením dveří. Více informací se již dozvíte na následujícím videu nebo na našem youtube kanálu ZDE.

<< ZPĚT <<>> Nabídka elektromagnetických zámků >>