MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Blikání LED žárovek

Po předchozím testu, kdy jsme ověřovali ekvivalentní svítivost LED žárovek porovnáním s klasickými žárovkami, jste v naší anketě rozhodli, že se chcete dále zabývat problematikou blikání žárovek. To z principu vychází z napájení střídavým proudem, kdy po celou dobu napájecí periody není k dispozici konstatní napájecí příkon a ačkoliv nemusí být lidským okem přímo viditelné, může být původcem některých defektů v pozorovaném nebo snímaném obrazu.

K měření blikání jsme využili optosnímač TEPT4400, který je citlivý v okolí vlnové délky 570nm, tedy přibližně ve středu viditelného spektra. Cílem nebylo stanovit absolutní hodnotu proměnné svítivosti, ale pouze porovnat obě technologie žárovek mezi sebou. Nebo-li najít takové dvojice LED a klasických žárovek, které mají proměnlivou svítivost o stejné velikosti a tedy blikají stejně.

Test dopadl opět ve prospěch LED žárovek. První testovaná 3W LED žárovka, která má svítivost jako 32W klasická žárovka bliká pouze jako 25W klasická žárovka. Druhá testovaná 5W LED žárovka se svítivostí odpovídající klasické 45W žárovce bliká jako 33W klasická žárovka. Další podrobnosti z testu se můžete dozvědět na našem youtube kanálu ZDE.

Produkt Ekvivalent svítivosti Ekvivalent blikání
LED žárovka 3W, E27 32W 25W
LED žárovka 5W, E27 45W 33W

<< ZPĚT <<>> Nabídka LED žárovek >>