MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Dnešní doba patří internetu ...


Dnešní doba patří internetu a chytrému telefonu v kapse. Kdysi jsem musel jezdit každý týden do jižních Čech, abych provedl vyúčtování spotřeby energií v pronajímané chatě. Dnes vytáhnu telefon z kapsy a fakturuju během pár sekund. Ano, napojení elektroměru a vodoměru na internet něco stálo, ale peníze se mi vrátily tím, že jsem tam 3x nemusel jet.

Jelikož jsem člověk moderní, připojil jsem na internet i domáci elektroměr. Každý měsíc se mi objeví na displeji mobilu SMS zpráva s aktuální spotřebou naší domácnosti. Už půl roku se nápadně a nečekaně zvyšuje. V té době už naše postarší kombinovaná chladnička odebírá tolik, že bych mohl každé 3 roky koupit novou. Novou kupuju hned a za ušetřené peníze jsem manželce slíbil myčku. Teď už jí jen vysvětlit, že ZADARMO ji bude mít až za ty 3 roky:).

Koncem minulého roku mi volal kamarád, že stojí u mé chaty, že asi někde nechal klíče, že je večer, venku zima, děti už chtějí spát. Že prý budu muset rychle přijet nebo sehnat někoho, kdo je vpustí dovnitř. V ten moment jsem teprve pochopil, jak je 180 km nepříjemně daleko a 30 cm do mojí kapsy neskutečně blízko. Prý to trvalo asi minutu od doby než jsme ukončili hovor do doby než "se" odemknul zámek dvěří. Osobně si ale myslím, že to bylo o něco kratší:).


<< ZPĚT <<