MIKROMARZ - měřící přístroje  Inteligentní měřící přístroje  Měření a řízení přes Internet. Programovatelné měřící přístroje. Elektronické dekády. 

NOVINKY

arr3Měření výkonu a spotřeby 230VAC na DIN lištuPotřebujete sledovat spotřebu elektrické energie nějakého zařízení nebo skupiny zařízení online na... arr3Releové spínání zařízení 230VAC do zásuvkyPotřebujete zapínat a vypínat libovolný 1-fázový spotřebič 230V kdykoliv a odkudkoliv? Stačí vám k... arr3Měření výskytu oxidu uhelnatéhoPotřebujete sledovat kvalitu ovzduší online na internetu? Stačí si pouze zvolit jaký plyn v ovzduší... arr3Detekce zaplaveníPotřebujete hlídat přístup do nějakého objektu, střežit ho před nezvaným vniknutím nebo jen... arr3Termoelektrický teploměr od –100 do +1000°CPotřebujete měřit teplotu? Kontaktně, bezkontatně nebo pomocí externího odporového čidla? Teplotu...

Úvod » Měřiče izolačního odporu

Měřiče izolačního odporu

Měřiče izolačního odporu mohou být z pohledu běžných uživatelů měřících přístrojů lépe vybavenými ohmmetry. Zásadních rozdílů je zde ale několik. Mezi ty podstatné patří zejména velikost měřícího napětí, které se u měřidel izolačního odporu pohybuje v jednotkách kV a umožňuje tak měřit izolační odpor při reálných podmínkách, které jsou mezi živými částmi přístroje, stroje nebo vedení a izolovanou částí umožňující bezpečné užívání člověkem. Dalším rozdílem je maximální měřitelná velikost odporu, kterou musejí být schopni tyto přístroje měřit až do řádů jednotek gigaohmů. Tedy hodnot, které mohou být vyžadovány příslušnými předpisy a normami elektrických zařízení v konkrétních provozních podmínkách. V neposlední řadě nám měřiče izolace mohou ušetřit čas automatizovaným měřením různých vlastností izolace jako je například dielektrická absorpce nebo polarizace. V každém případě jsou měřiče izolačního odporu určeny zejména pro zkušební, revizní a servisní techniky a vývojáře elektrických zařízení, pro které jsou tyto přístroje v jejich práci nenahraditelnými pomocníky.


Napětí DC:
Napětí AC:
Odpor:
Izolační odpor:
Výrobce:
Měřič izolačního odporu AX-T2200

cena 2 365 Kč (102 EUR)

img


Měřič izolačního odporu MS5203

cena 3 220 Kč (139 EUR)

img

Proč si zvolit přístroje SENSORFOR?

  • Měření a ovládání přes Internet
  • LAN, USB konektivita, SD karta
  • Téměř 50 rozšiřujících modulů
  • K dispozici provedení na DIN lištu
  • Kapesní přístroje s vlastním ACCU
  • Stolní varianty pro laboratoř
  • Ovládání přes PC, tablet, mobil
  • Veřejně publikované reference
  • Nízká cena (modulární řešení)
Další informace
Elektronické odporové dekády